Test čtyřbarevné svítilny LED LENSER P7QC

4. prosince 2015 v 11:55 |  Testy
Profesionální RGBW svítilna, jediná svého druhu!

Na začátek je potřeba říct, že svítilna LED LENSER P7QC je opravdu unikátní kousek. Oproti jiným, zde totiž dostanete spojení kvality značky LED LENSER a schopnost svítit čtyřmi barvami. To vše v kompaktním a přitom robustním těle.

Ale začněme pěkně popořádku. Už samotné balení evokuje, že uvnitř najdete něco výjimečného. Černá krabička kvádrového tvaru s dizajnovým červeným "pruhem" kolem tří stran, k tomu nahoře stříbrnou barvou vytištěné logo LED LENSER, to vše ve Vás vyvolá pocit, že jste si koupili něco "lepšího". Po otevření krabičky na Vás vykoukne samotná svítilna, které sekundují čtyři mikro tužkové (AAA) baterie. V dolním patře pak najdete nylonové pouzdro, poutko na ruku a návod.
Při prvním uchopení mne příjemně překvapily rozměry svítilny a jistý úchop. I když nejde vyloženě o "kapesní" svítilnu, P7QC je kompaktní a bez problému by se vlezla i do kapsy u kalhot, kterou s váhou 175 g určitě neutrhne.

Povrch je velmi příjemný na uchopení, celkové zpracování na vysoké úrovni, tohle prostě LED LENSER umí. Hlava svítilny je otáčející, díky čemuž lze měnit jednotlivé barevné režimy. Ty jsou vedle sebe uspořádány takto: bílá, modrá, zelená a červená. Změna barvy otočením je přitom blesková a mechanismus se pohybuje s příjemnou tuhostí a jemným "cvaknutním". Vypínač svítilny a "měnič" režimů v jednom je umístěn stylem "tailcap", tedy na zadním krytu, v dosahu palce. Tlačítko má potisk v podobě loga LED LENSER, mačká se snadno a poměrně tiše. Změnu módu svícení lze provést rychlým mačkáním tlačítka. Na výběr jsou: high mode, low mode a blikání.
Jak už bylo zmíněno, svítilna je napájena čtyřmi AAA bateriemi, které jsou vsazeny v adaptéru. K němu se dostanete po odšroubování zadního krytu svítilny. Nutno dodat, že samotné odšroubování krytu trvá o něco déle než je zvykem, jde však snadno a v chodu závitu cítíte tu drahou mechanickou kvalitu a preciznost. V režimu "low mode" by svítilna měla vydržet 25 hodin svitu.
Rozptyl světla je tzv. "na blízko" s širokým rozprostřením, přičemž toto je krásně čisté, vynikne to především při bílém režimu svícení. Dosvit je dle výrobce 60 metrů, to bez obav mohu potvrdit. Barevné režimy pak využijí především lovci, myslivci, záchranné složky nebo piloti. Přece jen jsou barvy příjemnější, než jasně bílé či žluté světlo. Vaše oči tak ve tmě nebudou tolik namáhány neustálým "přepínáním" denního režimu na noční a naopak. Další věcí je možnost signalizace znamení podle vybraných barev apod.
Co se týče přiloženého pouzdra, to je kompletně vyrobeno z nylonu. Svítilna je v něm jištěna pomocí suchého zipu a je zasazena dost natěsno, nehrozí tak nežádoucí viklání při chůzi nebo běhu.
I přes relativně vysokou doporučenou maloobchodní cenu musím říct, že tady se vyplatí připlatit. Za 2 234 Kč s DPH totiž získáte velmi kvalitní RGBW svítilnu pro profesionální použití. Na českém trhu jen stěží najdete podobně kvalitativně a velikostně shodnou svítilnu, která pro změny barev nepotřebuje externí barevná sklíčka. Těm, kterým je svítilna určena, s ní budou jistě maximálně spokojeni. Investice do kvality firmy LED LENSER se zde vyplatí.
Plusy:
  • čtyři barevné režimy
  • kompaktní balení
  • kvalitní zpracování
Minusy:
  • kvalita vykoupená vyšší cenou
  • absence zoomu může někomu chybět
Svítilnu můžete zakoupit zde.
Autor: Voza
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama