Život s multitoolem, 2. díl

5. října 2015 v 20:16 |  Seriál Život s multitoolem

Život s multitoolem, 2. díl

Sérií článků "Život s multitoolem" Vám chceme více přiblížit využití multitoolů v praxi.
Žádné marketingové žvásty, ale tvrdá realita.
Veškeré popsané situace se skutečně staly.

Jednoho zářijového dne jsem měl jasně stanovený úkol, hrabání posečené trávy. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby se to nedělo na odlehlém místě, které představoval vrcholek kopce s obrovskou horskou loukou obklopenou lesem. K nejbližšímu autu to bylo cca 25 min., k nejbližší civilizaci cca 40 min. chůze.
Hrabal jsem klasickými dřevěnými hráběmi, šlo to dost ztuha, tráva byla už přes týden posekaná a "seno" v ní pomalu zarůstalo. I proto se mi při prudším potáhnutí starší hrábě prostě ulomily a byly na dva kusy. Říkal jsem si, co teď? Dolů se mi nechtělo a pohrabat jsem to musel. Chvíli trvalo, než mi došlo, že mám u opasku Leatherman Wave. Byl jsem v tu chvíli moc rád, že je vybaven kleštěmi, kterými bylo nutno vytáhnout hřebíčky držící lištu se zuby a rukojeť. Pak jsem jen pomocí velkého šroubováku v Leathermanu vytlačil ulomený zbytek konce držadla hrábí. Nad ulomeným místem jsem ostrouhal tlustší části držadla tak, aby se vešly do příslušných děr, následně je zastrčil, ze shora zatloukl hřebíčky multitoolem (díky za tu váhu 241 g, teď přišla vhod!) a bylo to. Oprava do 5 minut v terénu, bez normálního nářadí.
Díky Leathermane!
Také nedáte dopustit na svůj multitool? Podělte se s námi o Vaše zážitky s jeho používáním! Vybrané příspěvky zveřejníme! Pište na: info@multitools.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama