Test nástroje RUI Tactical 33787

30. října 2015 v 15:06 |  Testy
RUI Tactical 33787 - Za dobrou cenu uspokojí nenáročné.

Společnost RUI u nás není příliš známá. Jde o španělskou firmu zabývající se výrobou "taktických" nožů, multitoolů a jiného vybavení. Podle stanovených cen produkty spadají do nižší střední cenové třídy. Zkrátka jsou spíše levnější a toto je způsobeno především výrobou v Číně. Nabízejí ale solidní kvalitu a velmi příznivou cenu díky čemuž cílí na nenáročné uživatele, kteří svůj RUI nástroj budou využívat (a zatěžovat) spíše příležitostně.

Zde testovaný RUI Tactical 33787 je nejvyšším modelem RUI multitoolů. Naše sympatie si hned ze začátku získal velmi nízkou cenou, pohybující se okolo 1 300 Kč s DPH. Sympatické je také přiložené příslušenství, protože s nástrojem dostanete také nylonové pouzdro a sadu bitů. V této cenové hladině jde o něco naprosto nevídaného!
Při prvním uchopení překvapí svou hmotností, která činí 263 g. Jde tedy o spíše těžší a masivní nástroj - nic pro malé ruce. Celá plocha zavřeného multitoolu má gumový povrch, takže práce s ním v mokrých rukou bude stejně pohodlná a bezpečná, jako v rukou suchých. S otevíráním hlavního nástroje, tedy kleští budete ze začátku, než se nástroj tzv. "rozchodí" bojovat. Opravdu to jde docela ztuha a nesmíte se bát použít větší síly. Jakmile jej otevřete, získáte praktické kombinované kleště s pružinou - opět v této cenové hladině nevídaný jev. Kleště mají hladký chod a působí robustně. Kromě "úchopné" části, je zde také část štípací a pod ní i malá skulinka na odizolaci drátů. Štípání drátu probíhalo naprosto bez problémů. Výtku mám k menší vůli v oblasti hlavního "spoje" kleští, které si ale při běžném používání nevšimnete.
Další nástroje lze otevřít bez toho, aby jste museli otevřít kleště, nacházejí se tedy vně. Jde o pilku na dřevo, středně velký šroubovák s otvírákem na lahve, menší šroubovák, otvírák na konzervy, nástavec na BITy a nůž. Velkou výtku si zaslouží absence jakékoli pojistky. Ani jeden nástroj tak nezafixujete v pevné poloze. Co se mi nelíbilo byl nástavec na BITy, respektive způsob jeho otevírání. Nástavec se totiž nachází mezi nožem a otvírákem na konzervy a bez otevření jednoho z nich se sám velmi špatně otevírá. Je fakt, že nemám nijak dlouhé nehty, což je nejspíš příčinou této potíže.
Pilka na dřevo působí spíš nedůvěryhodně, např. oproti té v Leathermanu takovým hrubým, tupým dojmem. Při pokusu přeřezat bukový špalek si však vedla dobře a potýkala se hlavně s problémem zanesených zubů pilinami, což se stává u všech "miniaturních" pilek na dřevo. Po chvilce řezání je tak potřeba zuby pilky očistit a může se řezat dál.
Nůž na své černé čepeli nese označení Titanium Coated. Počítá se tedy s tím, že jeho čepel bude více odolná vůči opotřebení. Továrně je ostře nabroušen a po našem "nehtovém testu", který spočívá v položení čepele nože ostřím na nehet a pokusem jemně s ní vertikálně vůči ostří pohnout. Pokud se čepel pohne, nůž není příliš ostrý, pokud se nepohne, je nůž velmi ostrý. Nůž na RUI Tactical 33787 se nepohnul, což je důkaz opravdové ostrosti. Pevný provázek přeřízl s lehkostí, stejně jako nastrouhal z tvrdého bukového špalku jemné odřezky vhodné na podpal.
Přiložené pouzdro je vyrobeno z pevného nylonu, skládá se ze dvou kapes, hlavní, formovanou pro samotný nástroj, a menší v zadní části pro BIT kit. Kapsa pro nástroj je zajištěna plastovou přezkou a suchým zipem, kapsička pro BIT kit pak jen suchým zipem. Pouzdro lze upnout na opasek, který však nesmí být širší než 4 cm, neboť průvlak na pouzdře má cca 4,5 cm, ale celá tato šířka vzhledem k postranním švům nelze využít.
Sada bitů obsahuje 9 různých nástavců a jeden mezičlánek, do kterého z jedné strany zapadá nástavec v multitoolu a z druhé samotný bit. Samotné spojení je pomocí magnetů, které díly spolehlivě drží. Mezi bity naleznete rozbíječ skla, tři křížové šroubováky, tři ploché šroubováky a dva šestihranné nástavce. Kvalita je solidní, nemyslím že jde o nějaké "bláto".
Z testu je patrné, že nenáročný uživatel multitoolu RUI bude s tímto nástrojem spokojen. Pozor je jen třeba dát na absenci pojistek a na možné mezery v kvalitě zpracování. I tak lze tento nástroj doporučit všem, kteří nechtějí utrácet mnoho peněz za prověřenou kvalitu (Leatherman, SwissTool,…), ale nejdříve si potřebují multitool osahat při různých činnostech.
Plusy:
  • Nízká cena
  • Robustní provedení
  • Pouzdro a sada bitů v ceně
  • Ostrý nůž a kleště
  • Kleště na pružině
Mínusy:
  • Mírná vůle ve spoji kleští
  • Hůře otvíratelný nástavec na bity
  • Absence pojistek
  • Pouzdro je spíše pro užší opasky
Multitool můžete zakoupit zde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Davidcip Davidcip | E-mail | Web | 15. listopadu 2017 v 15:41 | Reagovat

Some people, especially those running on busy daily schedules tend to use the pills to help maintain weight since they can not afford to follow all the diet programs. This is not advised. It is recommended that one seek advice from a professional in this field before using the pills. This can save one from many dangers associated with the misuse.

The diet pills should always be taken whole. Some people tend to divide the pills to serve a longer period of time. This is not advised and can lead to ineffectiveness. If it is required that one takes a complete tablet, it means that a certain amount of the ingredients are required to achieve the desired goal. It is also recommended that one does not crush the pill and dissolve it in beverages. Chemicals found in beverages have the potential of neutralizing the desired nutrients in the pill thereby leading to ineffectiveness. The best way to take the tablets is swallowing them whole with a glass of water.

The diet pills speed up the metabolic processes. This is the key factor that leads to the burning of all the fats in the body. This means that one passes out lots of urine, which subsequently leads to dehydration. It is imperative that the user take lots of water round the clock. This will help curb dehydration, which can lead to health problems. In addition to that, water offers the required medium for the function of the nutrients and elimination of the fats.

When buying the review of diet pills, it is imperative that one gets the most recommended dose. People tend to compromise the quality and effectiveness of the tablets due to the variation in cost. The low priced pills depict poor quality, which means their effectiveness is not reliable. Some have also been found to cause health problems. The dose should also be taken as recommended. Over dose will not speed up the process but rather lead to complication. This will increase risk of side effects. If the taking of the pill is forgotten, do not take more to compensate for the lost time.

The diet plan enclosed with the diet pills has also to be followed. According to the requirements, the termination of the diet must be done even with no results. This means your body is irresponsive.

2 KIRAlele KIRAlele | E-mail | Web | 11. července 2018 v 1:20 | Reagovat

To determine internal swelling is difficult enough, therefore, consequently, they influence the body for a long time, which threatens the normal fetus. Fluids are dangerous because they break blood circulation. Such situation leads to the strengthening of negative tendencies feeding and the breath baby, created hypoxia.
Fighting such a pathology should be done with the help of correction feeding and special exercises so that fluid does not stay tissues. If expectant mother is resting, then under the feet preferably put a cushion or pillow to improve the blood circulation of tired legs. Prohibited long time to sit or stand, as this leads to stagnation in the body. It is recommended that the knee-elbow position several times a day in order to increase blood flow.
<a href=http://pregnancyplus.info/what-causes-swollen-feet-after-giving-birth>swollen feet after giving birth</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama